Başarı Hikayeleri

 1. E.A. ( Aydın “ Sperm Nakli “ )

  29 yaşında 8 yıllık evli köyünde herkes çocuk baskısı yapıyor fakat E.A. doktora gittiğinde 47 XXY Klinefelter sendromu oldugunu bunun sonucu olarakta artık baba olması için gereken sperm hücrelerinin olmadığını öğreniyor. Türkiye de çeşitli hastanelerde işlemler görmesine rağmen sonuç alamayacağını artık baba olamayacağını düşünürken bir doktorun tavsiyesi ile Kıbrıs Girne ADA hospital hastanesine başvuruyor. Yapılan gerekli tahliller ve uygun donör seçimi yapılıp 15 günlük süreç bitiminde E.A. ve eşini çocuk sahibi yaparak mutlu bir aile tablosu oluşturduk.

  • S.M. ( İstanbul “Yumurta Nakli” )

   36 yaşında 14 yıllık evli Turner’s sendromu nedeni ile çocuk sahibi olamıyor. Uzun süre bu konuyu kabullenemediği evliliği sıkıntıya düşmüş ve boşanma eşiğine gelmiştir. Yumurta naklinden başka çözüm olmadığını öğrenince Kıbrıs Girne ADA Hospital Hastanesine başvurmuştur. Yapılan rahim ön hazırlık tedavisi ve uygun donör sürecinden sonra kendisine 3 embriyo transferi yapılmış ve çocuk sahibi olmuştur. Şimdi kendi deyimi ile dünya ya yeniden gelmiş gibiyim diyerek anne olmanın tadını çıkartıyor.

 2. T.M. ( Siirt “ Taşıyıcı Annelik “ )

  35 yaşında 16 yıllık evlilik sürecinde 9 kez hamile kalmasına rağmen hepsinin “ abort” düşükle sonuçlanması ve hekimlerin artık hamile kalamayacaksın teşhisi sonucu hasta T.M. Kıbrıs Girne ADA Hospital hastanesine başvurdu. Taşıyıcı annelik konusu çok ama çok hassas bir konu. Gerekli araştırmalar sonucunda uygun ve güvenilir taşıyıcıya aileden alınan sperm ve yumurtadan oluşan embriyolar nakledildi. Şu an için ikiz bebekleri oldu bir hastayı daha anne yapmanın mutluluğu tarif edilemez bir duygu.

  • C.T ( Adana “ Dini Nikah “ )

   Değişik nedenlerden dolayı dini nikah ile evlendiği eşinden yaklaşık 3 yıldır korunmadan ilişkiye girmelerine rağmen çocuk sahibi olamamışlar. Türkiye deki mevzuat gereği evlilik cüzdanı olmayan çiftlere “ İVF “ tüp bebek yapılamıyor.C.T. ve eşi bu konu için Kıbrıs Girne ADA Hospital hastanesine başvuruyorlar. Türkiye de 10 günlük hazırlanma sürecinden sonra merkezimize gelerek 2 embriyo transferi yapıldı. C.T. Şuan bir erkek çocuğu sahibi.

 3. F.H ( İZMİR “ TANDEM “ )

  Birinci eşinden ayrılıp ikinci evliliğini yapan 46 yaşındaki F.H. eşinin aşırı derecede çocuk istemesi üzerine doğal yolla uğraşıp hamile kalamayınca, tüp bebek yapma kararı aldılar. 4 kez denemeden sonra olgunlaşamayan “İnmatür” yumurtalara sahip olduğunu çocuk yapamayacağını örgendi. Başkasının yumurtası ile çocuk yapmayı istemiyor ve eşine direniyordu. Eşi internetten araştırıp Kıbrıs ADA Hospital hastanesini bulup telefon ile arayınca kendisine rutin uygulanan yöntem olan TANDEM anlatılıyor. Eşine benzer donörden 2 embriyo ve kendisinden de 2 embriyo oluşturup 4 embriyoyu F.H. ye transfer yapılıp hangisinin tutunacağına vücudun karar vermesi beklenir. F.H. bu yeni uygulamayı kabul ederek işlemleri yaptırdı. Şuan hamile ve hangi embriyonun tutunduğunu bilmiyoruz ama bildiğimiz tek şey artık bir anne olacağı.