Kıbrıs Tüp Bebek MerkeziMinik kalpler ♡ minik mucizeler, herşeyin en güzeli ve en hayırlısı sizinle olsun

kibris tup bebek ekibimiz

Kuzey Kıbrıs'ın turizm cenneti Girne şehrinde bulunan "Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi" hastanemiz, günümüz şartlarına uygun son teknoloji alt yapısıyla, öncelikli olarak hastalarımızın rahatlığı ve konforluğu düşünülerek tasarlanmıştır. 

Tüp Bebek Merkezimiz; size özel danışman sağlayarak, stressiz bir tedavi süreci geçirmesi için kurulmuştur. Tedavi sürecinde sürekli olarak her konuda size bilgilendiren danışmanımız, tüm tedavi süresince 7/24 sizden gelecek olan soru ve talepleri karşılamak için her daim hazır olacaktır.

Özellikle merkezimizin; yüksek başarı oranları, yüksek gebelik oranları, sağlıklı bebek sayısı, tedavi ettiği çiftlerin sayısının çok yüksek olması ve diğer merkezlere göre daha uygun fiyat politikamız olduğundan anne adaylarının ve çiftlerin bizi seçmesindeki en büyük etken olmaktadır.

Merkezimize bağlı özel araçlarımız ve şoförlerimiz sayesinde, hastaların ulaşım ihtiyaçları tarafımızdan karşılanmaktadır. Ercan Havalimanı'ndan Tüp Bebek Merkezimize transferiniz ve konaklayacağınız otele kadar, hastanemizin özel şoförü sizin ulaşımınızı sağlayacaktır. Konaklama ile ilgili dilerseniz anlaşmalı otellerimizle bağlantıya geçip, sizin için en uygun, rahat ve konforlu bir oteli ayarlayabiliriz.

Unutmayın ki, Kıbrıs bir turizm cennetidir, biz sizler için labaratuvarımızda çalışırken, siz de sırada Kuzey Kıbrıs'ın kültürünü tanıyabilir ve tarihi güzelliklerini gezebilirsiniz, bir anlamda tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

TÜP BEBEK UZMANIMIZ

dr verda tunçbilek

Op.Dr. Verda Özkent TUNÇBİLEK

GİZLİLİK POLİTİKASI

Toplumun değer yargıları ve çiftlerin hassasiyeti her zaman göz önünde bulundurulur. Diğer tüm sağlık sorunlarında olduğu gibi çiftlerin durumları, aldıkları tedaviler, test sonuçları tam bir gizlilik içinde muhafaza edilir.

Mahremiyet, merkezimizde en çok önem verilen konuların başında yer alır. Çiftin izni olmadan isterse çok yakını, anne baba kardeş dahil olmak üzere tedavi süreci hakkında asla bilgi verilmez. Özel bilgileri paylaşılmaz. Gerek muayeneler gerek işlemler sırasında çiftlerin özel yaşamlarına maksimum saygı gösterilir. Her türlü kolaylık sağlanarak çiftin stres altında olması önlenir.

KALİTE YÖNETİMİ

kibris tup bebek iso
  • Hasta ve yakınlarının gizlilik ve haklarını korumak, memnuniyetlerinin sürekliliğini getirmek.

  • Profesyonel kadromuz ile Kuzey Kıbrıs'ta en üst düzeyde referans gösterilen bir sağlık kurumu olmak.

  • Günümüz son teknolojiyi kullanarak bilimsel, vicdani ve etik ilkelerden ödün vermeden sağlık hizmeti sunmak.

  • Tüm çalışanların katılımıyla sürekli analiz ve ölçme ile iyileştirmeyi hedeflemek.çalışan güvenliğini ve memnuniyetini sağlamak.

  • Kalite yönetim sisteminin etkinliğini sürekli denetleyerek ve gerekli görülen iyileştirmeleri gerçekleştirerek uygulanabilir şartları sağlamak ve yürütmek.

  • Hastanemiz hasta odaklı bir yaklaşımda hasta ve yakınlarının ihtiyaç ve beklentilerine uygun hizmet üretmek için tüm süreçleri kapsayan ve sürekli gelişmeyi hedefleyen ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kurulması ile mükemmelliğe giden kalite yolculuğumuzda bir adım daha atılmıştır.

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Hastanemiz, hizmet kalitesi ISO 9001:2015 KALİTE BELGESİ ile tescillenmiştir.

ISO 9001 kalite belgesi çalışmalarına, kalite belgesi almaktan çok hastanenin performansını sürekli iyileştirrnek, hasta güvenliğini sağlamak ve hizmet kalitesini yükseltmek hedefi ile başlanmıştır.

ISO 9001 kalite belgesini etkin kalite yönetim sistemini tanımlayan bir standart olduğunu bilen Hastanemiz, hazırlık aşamaları süresi içinde hizmet verimliliği, hasta memnuniyeti ve hasta sadakatinde başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Kıbrıs'ta Tüp Bebek ile İlgili En Çok Merak Edilenler

Kıbrıs 'ta tüp bebek tedavisi deneme sayısında herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Burada en önemli etken; Anne ve baba adaylarının tedaviye kesinlikle maddi ve manevi olarak kendilerini hazır hissettikleri sürece devam edebilirler. Yalnız, mutlaka hastaların bilmesi gereken konu, her artan başarısızlık da üzüntü, depresyon, hayal kırıklığı ve psikolojik yıpranmanın da giderek artması olacaktır. O yüzden tüp bebek tedavisi denemelerinde genellikle ilk 3 tedavide gebelik sağlanabilmektedir. Eğer, 3. denemeden sonra yine başarı sağlanamıyorsa bu durum "tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları" olarak adlandırılmaktadır.

İlk tüp bebek tedavisinde başarısızlık doğal bir durum olarak kabul edilmektedir. 1nci denemedeki başarısızlık 2nci tedavi için bir rehber görevi göreceği için başarı şansında herhangi bir düşme yaşanmaz. Fakat yapılan 3ncü deneme sonrasında gebe kalma yüzdesi çok düşecektir..

Kıbrıs Tüp Bebek hastanelerinde tedavi ile ilgili kaç kez deneme yapılacağı konusunda anne ve baba adayları bilgi vermenin yanısıra, doktorların tavsiyesi en fazla 6 denemedir.

Büyük bir titizlik ve ciddi uğraşlar sonucu yapılan tüp bebek tedavilerinde en ince nokta dahi, her açıdan başarı oranlarını etkileyebilmektedir. Örneğin; Baba adayının giydiği çamaşırdan tutun, anne adayının sigara dumanına maruz kalıp kalmaması vb. etkenler başarı oranlarını etkiler. Bu gibi durumlar arasında en önemlisi ise, anne adayının yaşıdır.

Tüp bebek tedavisinde, anne adayının kendisine ait yumurtalıklarından yararlanılmaktadır. O yüzden tekrardan üzerini çizmek gerekirse, anne adayının yaşı bu konuda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Doğal yollarla yapılan gebeliklerde olduğu gibi, aynı şekilde tüp bebek tedavisinde de yaş ilerledikçe gebe kalma şansında düşme yaşanmaktadır. Eğer anne adayı 35 yaşın altında ise ve yumurtalık rezervleri iyi durumda ise gebe kalma şansı 60% - 70% civarlarında seyrederken, bu yüzdelik oran, yaş ilerledikçe düşüşe geçmektedir. 45 yaş ve üstü gibi durumda ise gebelik şansı 5% - 10% civarlarına kadar düşebilmektedir.

Evet, tüp bebek tedavi sürecinde, transfer edilen embriyo sayısı gebelik şansını büyük br oranda etkilemektedir. Ne kadar çok embriyo transfer edilirse, gebelik şansı da o derece artacaktır. Fakat, göz önünde bulundurulması gereken en önemli durum; 1 'den fazla embriyo transferi sonucunda çoğul gebeliklerin meydana gelebilme durumudur. Çoğul gebeliklerin, hem anne, hem de bebekler için büyük riskler ortaya çıkabilme sebebiyle, istenmeyen bir durum olarak kabul edilir. Bu yüzden transfer edilen embriyo sayısında yasa ve kanunlar tarafından belirli bir kısıtlama konulmuştur. 35 yaş ve altındaki anne adaylarında sadece ilk iki denemede, tek embriyo transferi yapılmaktadır. Bazı  durumlarda eğer uygun şartlar görülürse sadece iki embriyo transferi yapılabilir.

Ddoğal yollarla gebe kalanların tüp bebek tedavisi yöntemiyle gebe kalanlar arasında düşük oranı aynı sayılabilecek durumdadır.

Kısırlığa sebep olan faktörler içerisinde, ikinci soruda vurgulamış olduğumuz; Anne adayının yaşı ve üçüncü soruda anlatmış olduğumuz embriyonun kalitesi gibi faktörler düşük riskinin artmasına yol açabilmektedir.

Tüp bebek yöntemi vasıtasıyla, gebeliği gerçekleşen herhangi bir hastada vajinal kanama olağan bir durum değildir. Bu gibi durumlarda hiç vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Ancak unutmayın, tüp bebek gebeliklerinin başında vajinal kanama ve lekelenmeler görülebilir. Bu yüzden yinede tedbiri elden bırakmamak gerektiğinden bir doktora başvurmak gerekir.

Evet, bazı tüp bebek tedavilerinden sonra geriye sağlıklı ve kaliteli embriyolar kalabilmektedir. Bu embriyoların saklanması ve ileride kullanılması mümkündür. Bu sayede anne ve baba adayları yeniden bebek sahibi olabilir ve tüp bebek merkezinde tedavilerinin tüm aşamalarını tekrar tekrar geçmek zorunda kalmayacaktır.

Dondurulmuş embriyolar, çözülme sonrası 70% - 80% civarında canlı olarak kalabilir. Bu durum ile 50% ile 60% oranında gebelik sağlanabilir.

Kesinlikle evet, çünkü anne adayının vücudunun tedavi öncesi daha güçlü ve sağlıklı olması gereklidir. Bu nedenle anne adayı gebelik için hazırlanan sağlıklı vücut sayesinde, tüp bebek tedavisi süresince daha rahat geçirmesini sağlar, ve sağlığı bozulmaz.

Bu yüzden; tüp bebek tedavisi döneminde olan yada tüp bebek tedavisine başlamayı düşünen anne adaylarına genellikle Akdeniz tipi beslenme şekli önerilmektedir.

kıbrıs ivf bebek

tup bebek kibris video 1

dr verda tuncbilek tv

tup bebek kibris video 3

tup bebek kibris video 4

tup bebek kibris video 5

tup bebek kibris video 6

Whatsapp Destek