Kıbrıs Tüp bebek tedavisi işleminde yapılan durumlar nelerdir?

kibris ta neden tup bebek

Bazı durumlarda, özellikle evli çiftler ilişki süresince eğer 1 yıl içerisinde gebelik şansı bulamıyorlarsa, bu gibi durumlarda kısırlıktan bahsedilir, bu arada kısırlık tıp dilinde infertilite olarak adlandırılmaktadır, çoğu yazımızda bu tanımı çok fazla göreceksiniz.

İnfertilite durumu olan hastalar eğer normal yollardan gebe kalamıyorlar ise, yapılmış olan çoğu medikal veya basit tedavilerden sonra da gebelik oluşmadıysa, geriye tek bir seçenek olarak tüp bebek tedavisi kalmaktadır. Özellikler Kıbrıs'ta tüp bebek merkezimize başvurular her geçen gün artmaktadır.

Tüp bebek tedavisi yapılacak hastalar arasında en çok görünen bulgular

  • Erkek faktörü olan yani sperm hareket azlığı veya sperm sayısı azlığı olan hastalar bunun yanında

  • Yumurtlama problemi olan ya da

  • Yumurta rezervi azlığı yumurta sayı azalması olan hastalar bulunmaktadır.

  • Sperm sayısı azlığı ya da yumurta sayısı azlığı maalesef kötü yaşam koşulları genetik ve yaşla beraber geriye dönüşsüz olarak etkilenmektedir.

Bazı genetik hastalıklarda ise; Erkekte hiç sperm bulunmayabilir ya da partnerinde eğer ailesinde yumurta azlığı olan hastalar varsa, bunlarda da yumurta azlığı görülme olasılığını etkileyen faktörlerdir. Eğer ailede erken menopoz durumu söz konusu ise yumurta azalması için bir risk oluşturmaktadır.

 

Kıbrıs Tüp Bebek

Kıbrıs Tüp Bebek Kadın Doktor

Kıbrıs tedavi uygulamaları nelerdir?

Kıbrıs Tüp Bebek Yaş Sınırı

Kıbrıs 'ta Tüp Bebek Yaptırmak

Kıbrıs Tüp Bebek İşlemi Fiyatları ~ 2020

Kıbrıs Tup Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Yatıran Hastaların Yorumları

Kıbrıs Tüp Bebek Uzmanları - Op.Dr. Verda Tunçbilek

Kıbrıs Tüp Bebek konusunda fikir sahibi olmak için öncelikle, kısırlık tedavisi konusunda hastanemizde gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Kullanacağınız ilaçlar, iğneler vs. tüm konuda bilgilendireleceksiniz.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Hastanemiz (Girne Tüp Bebek ~ IVF), tüp bebek, kısırlık (fertility), kadın hastalıkları ve özellikle doğum alanlarında uluslararası akademik tecrübeye sahip ekibi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Neden Kıbrıs'ın en iyi tüp bebek merkezi olduk? Neden tedavi için Kıbrıs Tüp bebek merkezi hastaları bizi tercih ediyor? Bu soruların tüm cevaplarını sitemizde, ilgili makaleler içerisinde bulabilmektesiniz.

Neden Tüp Bebek Merkezimiz? ve diğer hastanelerden niçin bu kadar uygun fiyat prosedörü bulunmaktadır?