Kıbrıs Cinsiyet Seçimi

Kıbrıs Cinsiyet Seçimi Fiyatları

KKTC cinsiyet seçimi konusunda uygun fiyatları ile tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Gebelikten önce uygulanan bazı yöntemlerle ve tekniklerle Kıbrıs Cinsiyet Seçimi eski tarihlerden günümüze kadar hep ilgi çeken bir konu olmuştur. Bundan dolayı her toplumda bu konu ile ilgili türetilmiş, halk arasında anlatılan çeşitli teknikler vardır. Ancak gerçek şu ki bu anlatılan önerilerin çoğunun bebeğin cinsiyetini belirleme konusunda kesin etkili olduğuna dair açık kanıtlar yoktur. Örneğin ilişkiye girilecek günlerle ilgili veya anne-babanın beslenmesiyle ilgili, ilişki şekliyle ilgili çeşitli yöntemlerin bebeğin cinsiyetini belirleyebileceği halk arasında tarif edilir, ancak bunların bir etkisi olduğu tartışmalı olup çoğu şüphelidir.

Ayrıca cinsiyet tayininde aşağıda anlatılan diğer yöntemlerin bebeğin cinsiyeti seçimi amacıyla kullanılmasının, bebeklerin cinsiyetinin önceden belirlenmesi ve ona göre istenilen cinsiyette bebekler dünyaya getirilmesi kız erkek dengesini bozabileceği için, etik açısından da sakıncaları vardır. Dünyadaki yönetimlerin çoğu bu konuda kısıtlamalar, tanıtma engelleri ve bazen de yasaklar meydana getirmişlerdir. Zaten çiftlerin çoğunun da düşüncesi en doğru şekilde "önemli olan bebeğin sağlıklı olması" şeklinde olmaktadır. Normalde dünyaya gelen erkek ve kız bebeklerin sayısı yaklaşık olarak birbirine eşittir.

Kıbrıs Cinsiyet Seçimi Merkezleri

Kuzey Kıbrıs'ta cinsiyet seçimi konusunda hizmet veren toplam 10 civarı merkez bulunmaktadır. Bu merkezlerden en iyi olarak tabir edilebilecek olan ise kuşkusuz gerek çalışma ortamı gerekse çalışma prensipleri açısından Kyrenia Tüp Bebek'tir.

Aile'nin sağlıklı bir aile ağacına sahip olması yani erkek - kız çocuk sayısının eşitliği çok önemli bir konudur. Cinsiyet belirleme bu yüzden doğru şekillenmiş bir soy ağacı için vazgeçilmez unsurdur.

Kıbrıs Cinsiyet Seçimi Yöntemi


Bir erkek üreme hücresi (sperm) ile bir kadın yumurtasının birleşmesi sonucu yumurta döllenmiş olur ve gelişen döllenmiş yumurta rahim duvarına tutunursa gebelik meydana gelir.

Kadının yumurta hücresi sadece X kromozomu içerir, bununla birlikte erkeğin spermlerinden bazıları X kromozomu, bazıları ise Y kromozomu içerir.

X kromozomu içeren bir sperm kadının yumurtasını döllerse iki tane X yanyana gelir (XX) ve bebek kız olur. Eğer Y kromozomu içeren bir sperm kadının yumurta hücresini döllerse X ve Y yanyana gelip (XY) erkek bebek olur. Yani sadece bu açıdan bakarsak cinsiyeti genetik olarak belirleyen kadın değil, erkeğin spermi olmaktadır. Cinsiyet tayini hakkında detaylı bilgi için Tüp Bebek Danışmanlarımızla görüşmek için bize ulaşın.