Sperm Donasyonu Tedavisi

sperm donasyonu kibrisSperm bağışı tedavi programı IVF / ICSI tedavisi gibi çalışır. Tek fark, erkek partner sperm örneğini kullanmak yerine, yumurtaları döllemek için bir sperm donörü seçmenizdir. Hasta, arzu ettiğiniz spesifikasyona uygun sperm vericisini seçmemize yardımcı olmak için bir hasta spesifikasyon formu dolduracaktır. Dondurulmuş sperm, Avrupa veya ABD'den yeniden düzenlenen sperm bankalarından gelir.

Sperm Bağışı

Erkek hastanın testislerinde sperm veya yetersiz sperm üretimi meydana gelmediğinde, sperm miktarı veya kalitesi hamilelikte zorluk çekmeye veya diğer ilgili sağlık risklerinden kaçınmaya yönelik olarak sperm bağışı tercih edilen yöntemdir. Ayrıca kadınlar / lezbiyen çiftler, bekar kadınlar ve kadınlar için sperm bağışı gereklidir ancak erkek partnerin semen parametrelerinde ciddi anormallikler vardır.

Bu anormallikler arasında hem obstrüktif hem de obstrüktif olmayan sperm yokluğu (azospermi) azalmış sperm sayısı (oligospermi) veya diğer spermler veya seminal sıvı anormallikleri de verici döllenme için endikasyonlardır. Erkekte ejakülatör fonksiyon bozukluğu olduğunda veya kadınlarda RH RH duyarlılığında ve erkek eşte RH pozitif olduğunda da görülür. Ayrıca erkek eşin genetik olarak kalıtsal bir hastalığın çocuğa geçme riski altında olduğu çiftler.

Sperm yetersizliği veya doğurganlık sorunlarının nedeni olarak belirlenen kalite nedeniyle başarılı bir gebeliğin istenen sonucunun elde edilmemesi durumunda, sperm bağışı, kasıtlı olma şansını artırmak için olası bir seçenektir.

Erkek hastanın spermin kalitesini, hacmini ve hareketliliğini analiz edebilmesi için bir semen analizi gereklidir.

Hangi durumlarda sperm bağışı tercih edilir?

 1. İnflamatuar hastalık nedeniyle erkek hastanın testislerine zarar verilmesi durumunda

 2. Çocuk sahibi olma arzusu olan bekar hastalar için

 3. Erkek hastalarda tedavi edilemez cinsel yolla bulaşan hastalık durumunda

 4. Önceki gebeliklerde Rh uyumsuzluğuna bağlı olarak kadınlarda aşırı duyarlılık durumunda

 5. Kadın hastanın kısırlık sorunu olmadığı, ancak erkek hastanın sperm sayısının yetersiz olduğu veya yetersiz sperm kalitesi yaşadığı durumlarda

 6. Spermde bulunan genetik bozukluk vakalarında

 7. Donör Seçimi ve Eleme

  Size Danimarka'daki Cryos International Sperm Bank ve Avrupa Sperm Bank olarak dünyanın en büyük sperm bağış şirketlerinden sperm sunulabilir. Kuzey Kıbrıs'taki klinikler spermi bu şirketlerden satın alıyor.

  Bir sperm donörü, istenen fiziksel özelliklerle eşleştirilebilir.

  Sperm bağışı için başvuran hastalar uzman tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilir ve kadın hastanın gerekli muayenesi de uzman bir doktor tarafından yapılacak ve daha sonra uygun tedavi ve testler planlanacaktır.

Whatsapp Destek