Embriyo Donasyonu

kibris embriyo donasyonuEmbriyo Donasyonu Nedir?

Bu tedavi yöntemi; Çiftlerin kendilerine ait yumurta ve spermleri ile çocuk sahibi olamayan (kısır hastalar) için uygulanmakta olan başarılı bir yöntemdir.

Tüm testleri sağlıklı bir şekilde gerçekleşen yumurta ve sperm donöründen kullanılarak güvenli bir laboratuvar ortamında bunların döllenmesi gerçekleştirilir. Ardından elde edilen embriyo rahim içerisine transfer edilir.

Embriyo Donasyonu Kimler İçin Tavsiye Edilir?

Eğer kadın kendi yumurtaları ile hamile kalamıyorsa ve erkeğin yumurtayı dölleyebilecek spermi yoksa çiftlere tavsiye edilebilir. Tedaviyi kabul eden çiftlerin fiziksel özelliklerine ve uyumuna göre belirlenen yumurta ve sperm bağışları laboratuvar ortamında mikroenjeksiyon işlemiyle birleştirme yapılır.

Donör yumurtaların ve spermlerin hepsi tüm genetik tarama testlerinden geçirilmekte, ardından embriyo oluşturularak anne adayına transfer edilir. Bu yöntemde başarı oranı oldukça yüksek olmakla beraber, ortalama %80 - %90 aralığındadır.

Embriyo Transferi Ne Zaman Gerçekleşir?

Embriyo donasyonu için hangi hastaya transfer yapılacaksa, öncelikle gerekli tüm tarama kontrollerinden geçirilir, daha sonra uygulanacak tüm ilaçlar yeniden gözden geçirilir. Embriyonun tutunması için öncelikle vücudun tıbbi olarak hazırlanması için ihtiyaç duyulan bazı ilaçlar olacaktır, bunlar detaylı bir şekilde size anlatılır.

Embriyo transferi için verilecek tarih çok önemlidir. Gebeliğin gerçekleşmesi açısından oldukça önemli bir aşamadır. Endometriyal kalınlığın 7 mm’in üzerinde olduğunda embriyo transferi uygun görülebilmektedir.

Ayrıca endometriyal ve rahim içi problemleri olan kadınların embriyo donasyonu uygulamasına ek olarak taşıyıcı annelik tercihini de değerlendirebilirler.

Embriyo Transferinden Sonra Nasıl Önlemler Alınmalıdır?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin tedavi aşamaları ruh haliyle de bağlantılı olarak bazen stresli geçebilmektedir. Bu nedenle, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimizde hem transfer işlemi hemde transfer ilemi sonrası ilgi ve bakım hastanın moralini sürekli yüksek tutacak ve bu da sonucun başarılı olmasını etkileyecektir. Eğer Kıbrıs’ta embriyo donasyonu yaptırmaya karar verdiyseniz, merkezimizde hassas ve huzurlu bir tedavi süreci geçireceğinizden hiç şüpheniz olmasın. 

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimiz Embriyo Donasyonunda Ne Kadar Başarılı?

Embriyo donasyonu konusunda neredeyse mükemmele yakın diyebileceğimiz başarılı oranlar çıkıyor. 29-39 yaş aralığındaki çiftler için başarı oranı %90 olarak kayda geçmiştir. 40 yaş için ise bu oran %85 civarında seyretmektedir. 

Kıbrıs Embriyo Donasyonu Fiyatı Nedir?

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisinin fiyatlandırması, diğer tedavilerimiz gibi Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha uygundur. Kıbrıs 'ta embriyo donasyonu hakkında aklınıza takılan her türlü soru ve merak ettikleriniz var ise, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. 

Embriyo donasyonu yaptırma konusunda endişeleriniz varsa bu aşamada içinizi rahatlatacak cevaplar ve tavsiyeler için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Whatsapp Destek